Kampanyamız Hakkında

Yeniden Güçlü Adapazarı

Maalesef Adapazarı iyi yönetilmemiş. Maalesef Adapazarı yıllardır yerinde saymış. Şehrin bu en büyük ve merkez ilçesinin sorunları, ancak sosyal belediyecilik, nitelikli hizmet anlayışı ve ekonomik kalkınma planları ile halledebilir duruma gelmiştir.
14 yıldır asfaltın uğramadığı sokakları olan bir ilçe ile karşılaştık.
Üzülerek söylüyorum ki, Adapazarı ilçesinin birçok sokağında depremin hemen ardından yapılan tretuvar halen duruyor ve defalarca yapılan kazılarla sokaklarımız adeta bir motorkros pistini andırıyor.
Hepiniz bu şehirde yaşıyorsunuz ve eksiklikleri görüyorsunuz.
Ticari hayatı zayıflamış, tarımı ihmal edilmiş, sosyal yatırımları yok denecek kadar ve vizyonsuz bir belediyecilik anlayışının sonunda Adapazarı maalesef bir kötü yönetim timsali olarak karşınızda durmaktadır.
Biz bu düzeni değiştirmek istiyoruz.
Sosyal Belediyecilik, Eşit Hizmet Anlayışı ve Ekonomik Kalkınma ile “Yeniden Güçlü Adapazarı” diyoruz.
Biz yola “Yeniden Güçlü Adapazarı” diyerek çıkıyoruz.
Adapazarı’nı hak ettiği yere getirmek, bu tarihi ilçemizi daha iyi yönetmek; içinde yaşayan insanlarını daha kaliteli hizmetle karşılamak istiyoruz.

NİTELİKLİ HİZMET

Hepimizin gurur duyacağı pırıl pırıl bir şehir inşa etmek istiyoruz.
Belediyenin yıllardır çöp toplamak dışında girmediği sokaklara girmek için geliyoruz. “Bu kaldırımlarımın hali ne olacak” diyen esnafın dertlerini çözmek için geliyoruz. Dükkanını siftahsız kapatan tüccarın işyerinin çevresini bir cazibe merkezi haline getirip, evine daha mutlu gitmesi için geliyoruz.
Yeni yaşam alanları, eğitim merkezleri, parkları, iş alanlarını, cazibe merkezlerini inşa etmek için geliyoruz. “Yeniden Güçlü Adapazarı” için geliyoruz.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Biz insanımızın huzur bulduğu yaşam alanları inşa etmek, insanlarımızın dertlerini dinleyebileceği merkezler oluşturmak, herkesin yardımına koşan sistemleri hayata geçirmek istiyoruz. Çocuklarımız parklarda güvenli ortamlarda oynamalı. Gençlerimiz sportif faaliyetlerini daha nezih ortamlarda yapmalı. Amatör Spor Kulüplerini destekleyeceğiz. Salon Sporlarının yanında olacağız. Biz “Yeniden Güçlü Adapazarı” için insanlarımızın yüzlerini güldüren projeleri hayata geçirmeyi kendimize görev sayıyoruz.

EKONOMİK KALKINMA MODELİ

Şehrimizin ekonomik hayatın merkezi olması için uygulanabilir projelerimiz var.
Ben bir hesap insanıyım. Ben bir ekonomi uzmanıyım. Bir şehrin güçlenmesinin ekonomik kalkınma ile olabileceğine inanan bir kardeşinizim.
Gelin bu şehirde yeniden ticareti güçlendirelim. Gelin bu şehirde tarihi cazibe merkezlerini yeniden keşfedelim. Gelin bu şehirde, yeni cazibe merkezleri oluşturalım. GELİN YENİDEN GÜÇLÜ ADAPAZARI’NI İNŞA ETMEK İÇİN, BİR EKONOMİK BİRLİKTELİK ORTAYA

TARIMSAL POLİTİKALAR

Adapazarı’nın kırsal kesiminde yaşayan onbinlerce vatandaşımız var.
Bugün kendi mısırını satamazken, Rusya’dan mısır alan da bir ülkemiz.
Biz tarımı önemsiyoruz.
Biz Adapazarı’nın tarımsal üretimine çağ atlatmak istiyoruz.
Belediyemizde bu alanda kuracağımız ücretsiz destek merkezimizle, çiftçimizin daha çok kazanacağı, ekininden en üst düzey verim alıp daha uygun şartlarda satabileceği bir zincir kurmak istiyoruz.
Tarım politikaları ile Yeniden Güçlü Adapazarı’nı tarlalardan hasat etmek istiyoruz.

DEPREM GÜVENLİKLİ KENT

1967 ve 1999 depremlerinde Sakarya’da en çok zarar gören ilçede yaşadığımızın bilincindeyiz. Bilimsel veriler ve şehrin deprem hafızası bizlere yeni bir depremin yaklaşmakta olduğunu söylüyor. Biz bu gerçeği göz ardı edemeyiz.
Hemşerilerimizle birlikte depreme hazırlıklı bir kent inşa etmeyi en önemli görevimiz sayacağız. Bu konuda bedel ödemeye de hazırız. Zira biliyoruz ki eğer depreme hazırlık konusunda bir bedel ödemekten çekinirsek, 17 Ağustos sabahı Adnan Menderes Caddesine, Şeker Mahallesine, Çark Caddesine ve Yenicami Bulvarına acıyla baktığımız gibi; başka alanlarda başka acılara da davetiye çıkaracağız. Biz yaklaşan büyük felakete hazırlıklı olacağız.
Gerek konutları güvenli hale getirerek, gerek deprem hazırlıklarını yaparak; Adapazarı’nda sağlıklı bir neslin devamı için tüm çalışmaları hayata geçiriyoruz. Yeniden Güçlü Adapazarı’nı inşa etmek için, bu şehri depreme hazırlıklı hale getirmeyi en büyük görevimiz sayıyoruz.

TAVANDAN TABANA ADALET

Adapazarı’nda sandıktan 31 Mart akşamında belediyeyi kazanmak istiyoruz. Adapazarı’na gerçek hizmeti vereceğiz. Biz Adapazarı’nda herkese sahip çıkmak istiyoruz. Biz tabandan başlayan demokrasiyi tavanda adalete dönüştüreceğizBu Yerel Seçimler hem Adapazarı adına hem de ülkemiz adına, Cumhuriyetin ilk günkü heyecanı ile Yeniden Yerelden Genele Top yekün demokrasi ve kalkınma hamlesini başlatma yoludur. Yeniden Güçlü Adapazarı için, yüzü gülen hizmet bilen Adapazarlı Başkan Sloganı ile Bismillah diyoruz